MANŞET HABERLER
14.11.2019 Avrupa Hipnoz Topluluğu Üyeliğine kabul edildik.
11.05.2019 Hipnozda Ustalaşma Toplantısı
11.03.2019 Sitemiz Yayına Girdi
30.03.2019 AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ
11.03.2019 2004 den beri....
27.04.2019 - GETAT 2019 Katılımımız
Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği

 

GETAT 2019

Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği olarak 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi´nde oturum ve sohbet toplantılarında gerek sunumlarımız gerekse tanıtım konuşmalarımızla vardık

 

 

 

 

Dernek Başkanımız Dr. Sinan GÜZEL, Kronik ağrı tedavisinde hipnoz ve hipnoterapi konulu sunumunda bu konu üzerinde yapılmış olan özellikle PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) ve fMRI (Fonksiyonel MRI) ile desteklenmiş bilimsel çalışmalarla örneklediği konuda, hipnozun ağrı tedavisindeki mekanizması ve metodları ile ilgili kısa bilgiler verdi.

   Kongre dahilinde düzenlenmiş olan "Hipnoz Sohbet Oturumu", katılımcıların hipnoz ve hipnoterapiyi tanımları amacıyla yapılan konuşmların yanı sıra soru cevap şeklinde yürülen güzel bir sohbet ortamı oldu. Dernek Başkanımız Dr. Sinan GÜZEL " Hipnoz´u hergün yaşadığınız bir durumun sistematik olarak tekrar oluşturulması olarak da kabul edebilirsiniz" şeklindeki açıklamasını örneklerle de açıkladı. Toplantıda ayrıca değerli hipnoz duayenleri, ESH (Avrupa Hipnoz Topluluğu) Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Özden ÖZTÜRK ve THD Başkanı Dr. Ali Eşref MÜEZZİNOĞLU hipnozun doğası ve genel hipnoterapi bilgilerini çeşitlli örnek video gösterimleri ve açıklamalarla zenginleştirerek gerçekleştirdiler.

 

Derneğimiz Denetim Kurulu üyesi sayın Dr. Deniz ARACı, "KRONİK HEMODİYALİZ HASTALARINDA BİR GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMASI OLAN METAFORİK HİPNOTİK TELKİNİN BESLENME PARAMETRELERİNDEN POTASYUM, FOSFOR, KALSİYUM, ALBUMİN BİYOKİMYASAL KAN TETKİKLERİ VE KARDİYOTORASİK ORAN ÜZERİNE ETKİLERİNİN ARAŞTIRILMASI" ve ayrıca "KRONİK HEMODİYALİZ HASTALARINDA BİR GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP UYGULAMASIOLAN METAFORİK HİPNOTİK TELKİN UYGULAMASININ ANLIK ANKSİYETE İLE DURUMLUK VE SÜREKLİ KAYGI ÖLÇEĞİ SKORLARINA ETKİSİNİN ARAŞTIRILMASI" konulu poster sunumuyla yoğun ilgi gördü.

 

Derneğimiz Denetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet KARAV, Cinsel Terapi, Kadın hastalıkları ve Doğumda hipnoz uygulamalrı hakkında pratiğe yönelik bilgiler verirken, bu konuda kendi geliştirdiği "KARAV Algoritmasından" bahsetti.

 

 

 Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cüneyt TUĞRUL, "Hipnoz ile kanser yönetimi" adlı sunumuyla arkasında yılların bilgi ve deneyimi bulunan hipnotik uygulamaları ve Dr.Sinan GÜZEL ile beraber geliştirdikleri "4M Magic Metaphors Magnificent Mind" iletişim tekniğinin metaforik ve hipnotik özelliklerinden bahsetti.
 Derneğimiz Denetim Kurulu üyesi Dr. Haluk ALAN, kendi geliştirmiş olduğu "HYT - Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi" hakkında bilgi verirken, yöntemin kullanım alanları ve metodun uygulama şekli hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.
HABERE AİT DİĞER FOTOGRAFLAR
Dr. Sinan GÜZEL
Kronik Ağrı ve Hipnoz konuşması.
Dr. Sinan GÜZEL
Hipnoz Sohbet Oturumu
Dr. Sinan GÜZEL
Kronik Ağrı ve Hipnoz konuşması. - Soru-Cevap bölümü
Dr. Deniz ARACI
Poster Sunum - Sunuma ilgiden memnun bir ekip.
 
Dr. Cüneyt TUĞRUL
Hipnoz Grubu
Dr. Haluk ALAN
HYT - Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi
Dr. Mehmet KARAV
Cinsel Terapi - Kadın hastalıkları ve doğumda Hipnoz
 
Hipnoz Grubu
Hipnoz Oturumu
GETAT 2019
İzmir Ekibinden
Hipnoz Grubu
ESH - THD - KUHD
12. Kongre Planlamaları